Az a tevékenység, amelynek keretében a gazdálkodó a tevékenysége során elõforduló, a vagyoni, pénzügyi, jövedelmi helyzetére kiható gazdasági eseményekrõl - a számviteli törvényben rögzített szabályok szerint - folyamatosan nyilvántartást vezet és azt az üzleti év végével lezárja.
· Mit jelent a beszámolási kötelezettség?
A gazdálkodó mûködésérõl, vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetérõl az üzleti év könyveinek zárását követõen, a számviteli törvényben meghatározott könyvvezetéssel alátámasztott beszámolót köteles - magyar nyelven- készíteni. A beszámolónak megbízható és valós összképet kell adnia a gazdálkodó vagyonáról, annak összetételérõl (eszközeirõl és forrásairól), pénzügyi helyzetérõl és tevékenysége eredményérõl.
· Mikor szabályos egy bizonylat?
A számviteli (könyvviteli) nyilvántartásokba csak szabályszerûen kiállított bizonylat alapján szabad adatokat bejegyezni. Szabályszerû az a bizonylat, amely az adott gazdasági mûveletre (eseményre) vonatkozóan a könyvvitelben rögzítendõ és a más jogszabályban elõírt adatokat a valóságnak megfelelõen, hiánytalanul tartalmazza, megfelel a bizonylat általános alaki és tartalmi követelményeinek, és amelyet - hiba esetén - elõírásszerûen javítottak.